Discover on northfinder
Our selection
NORTHFINDER SOLISKO JACKET: THE CLEAR CHOICE FOR THE TATRA MOUNTAIN SERVICE
Hiking’s especially popular in nice weather. But the mountain service works in all weathers. That's why they need clothes that support the rescuers and allow them to work freely.
Learn more
View more blog posts
Hassle-free returns and exchanges
We use certified outdoor materials
Tested by athletes and mountain rescuers
Designed in the European Union

Kolekcie

Materiály
PÁPERIE ALEBO SYNTETICKÉ VLÁKNA? PRI VÝBERE IZOLAČNEJ VRSTVY NEROZHODUJE LEN HREJIVOSŤ
Príroda vie, čo robí. Páperové pierka nemajú v udržiavaní tepla konkurenciu. Ak sa ale chcete vyhnúť nízkym teplotám a zároveň chrániť pred vlhkosťou, dažďom a snehom, spoľahnite sa radšej na vlákna, ktoré vládnu vodoodolnosti.
Čítajte viac
KOĽKO VRSTIEV SI OBLIEKATE NA SKIALP? UKÁŽEME VÁM, ŽE STAČÍ O JEDNU MENEJ
Aktívna izolácia je obľúbeným parťákom pre skialpinistov. Čím intenzívnejšie športujete, tým výraznejšie “pracuje” vo váš prospech. Navyše umožňuje odľahčiť záťaž vašej výbavy o ďalšie nadbytočné gramy
Čítajte viac
KULTOVÁ ZNAČKA JE ZÁRUKOU PEVNÝCH KROKOV V PRÍJEMNÝCH AJ NÁROČNÝCH PODMIENKACH
Nosíte na turistiku „vibramky”? Tento pojem je už desiatky rokov súčasťou outdoorového folklóru a stal sa synonymom pre kvalitnú obuv aj napriek tomu, že Vibram sa v skutočnosti preslávil ako výrobca ikonických gumových podrážok.
Čítajte viac
ĽAHKÁ, PRIEDUŠNÁ A ODOLNÁ. TÁTO LÁTKA POMÁHA UDRŽAŤ PRÍJEMNÚ TEPLOTU TELA
Chystáte sa na skialp, ski-touring alebo bežky? Materiál vašej vrchnej vrstvy môže zohrať významnú úlohu vo vašom pohodlí, výkone a zážitku. Mal by preto spoľahlivo dopĺňať vlastnosti iných vychytávok vášho oblečenia.
Čítajte viac
AKO ZOSTAŤ PRI ZIMNÝCH ŠPORTOCH V POHODLNOM TEPLÚČKU
Pri športovom zápale sa prirodzene stáva, že vypíname hlavu, sústredíme sa na radosť z pohybu a zabúdame vnímať okolie. Pri lyžovaní, bežkovaní či skialpe by sme ale nikdy nemali podceňovať riziko podchladenia. Pomôcť môže funkčné oblečenie s termoregulačnou tkaninou.
Čítajte viac
ABSOLÚTNA NEPREMOKAVOSŤ A 4 ĎALŠIE DÔVODY, PREČO NA HORÁCH OCENÍTE JAPONSKÚ MEMBRÁNU
Membrána je materiál alebo vrstva oblečenia s priepustnými, vetruvzdornými a nepremokavými vlastnosťami. Dermizax™ EV je materiál s technologicky vyspelou membránou, ktorá vás na horách pohodlne ochráni pred akýmkoľvek apokalyptickým počasím.
Čítajte viac
3 NENÁPADNÉ PÍSMENKÁ, KTORÉ ZVÁŽTE PRI VÝBERE FUNKČNÉHO OBLEČENIA
Funkčné oblečenie je len tak kvalitné a spoľahlivé, ako jeho nenápadné detaily. Pozreli sme sa preto na 4 dôvody, prečo je lepšie vyhľadávať zipsy, ktoré zvládli aj výlet na Mesiac.
Čítajte viac
AKO OSTAŤ V SUCHU, POHODLÍ A BEZ ZÁPACHU V KAŽDOM ROČNOM OBDOBÍ
Pri aktívnom životnom štýle nikdy neviete, kedy sa vám naskytne príležitosť na dobrodružstvo. Aby vás vždy zastihlo pripravených, môžete sa vyzbrojiť oblečením, ktorá sa príjemne nosí a odvádza z tela pot.
Čítajte viac
TÚTO VYCHYTÁVKU MOŽNO NIKDY NEPOUŽIJETE. A MOŽNO VÁM ZACHRÁNI ŽIVOT
Priznávame sa, že do niektorých našich produktov pridávame nenápadnú technológiu, pri ktorej vždy dúfame, že ju nebude treba. Príroda je ale nevyspytateľná a čísla nepustia. Pri zasypaní lavínou môže reflektor RECCO® zvýšiť vašu šancu na prežitie.
Čitajte viac